Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Tisknete stránku: https://www.senior6.cz/novinky/index.php?uniqname=knihy-pro-domovy-s-pecovatelskou-sluzbou-2021-02-16 (klik pro návrat)
Datum vytištění: 21.06.2024


navigace: Úvodní stránka » Novinky

Knihy pro seniory v domech s pečovatelskou službou

Kniha je přítel člověka. Proto se Praha 6 rozhodla společně s Národní technickou knihovnou obdarovat literaturou seniory v domech s pečovatelskou službou. Stalo se tak u příležitosti s Mezinárodního dne darování knih. 

  • Datum publikace: 16.02.2021
  • Katastrální území: BřevnovLiboc

Národní technická knihovna vyzvala své čtenáře a příznivce, aby přinesli knihy, jimiž chtějí udělat radost potřebným. Zájem byl značný, během několika dní se podařilo vybrat celkem 918 knižních titulů. Část z nich dnes putovala do domů s pečovatelskou službou, které jsou příspěvkovými organizacemi Prahy 6 – konkrétně jde o DPS Šlejnická a DPS Liboc. Osobně je sem dovezl radní Prahy 6 pro sociální politiku a zdravotnictví Marián Hošek.


„Zejména v současné složité době, kdy jsou omezovány kontakty, se senioři mohou cítit osamoceně. Věříme proto, že je kniha potěší,“ říká Marián Hošek a dodává: „Jsem opravdu mile překvapen, jaké množství knih se nakonec sešlo. Děkujeme všem, kteří se k akci připojili, a děkujeme také Národní technické knihovně za spolupráci.“


Pro jednotlivé domy s pečovatelskou službou sestavili zástupci Národní technické knihovny speciální knižní balíčky tak, aby si každý ze zdejších klientů přišel na své. „Některé z nashromážděných knih jsou očtené, jiné vypadají jako zcela nové. Celkově ale jde o skutečně pěkné, kvalitní a zajímavé tituly,“ potvrzuje ředitel Národní technické knihovny Martin Svoboda, že bylo z čeho vybírat.


Senioři se tak mohou těšit na například na biografie významných osobností, napínavé románové příběhy, ale i sportovní literaturu. „Dostali jsme dokonce i knihy o architektuře na Praze 6, které si rádi prohlédnou nejen naši klienti, ale i my sami,“ říká s úsměvem Lucie Trnková, ředitelka Pečovatelské služby Praha 6. „Všechno jsou to zajímavé knihy, mezi seniory o ně bude nepochybně zájem,“ dodává.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

náhled souboru


Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Úřad MČ Praha 6., Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
Telefon na ústřednu: 220 189 linka 111, Bezplatná infolinka: 800 800 001, úř.hod. Po,St 8-18
web: www.senior6.cz
email:

--- konec tisknuté stránky ---

Naše weby: www.praha6.cz // www.sestka.cz // www.doprava6.cz // www.bezbarierova6.cz // www.jakdoskolky.cz // www.jakdoskoly.cz