Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Tisknete stránku: https://www.senior6.cz/novinky/index.php?uniqname=u-spartakiadniho-stadionu-se-otevira-autokino-2020-05-11 (klik pro návrat)
Datum vytištění: 25.02.2021


navigace: Úvodní stránka » Novinky

U spartakiádního stadionu se otevírá autokino

12. května se otevře autokino u strahovského spartakiádního stadionu. S kapacitou 120 automobilů bude v současné chvíli největším v Praze. Kino bude promítat každý den od 21 hodin kvalitním DCI projektorem SONY na plátno o velikosti 13 x 6 metrů, které je umístěno na originálním podstavci složeném z 9 lodních kontejnerů.

Program kina v dramaturgii Aerofilms nabídne na prvních deset dní řadu divácky oceňovaných snímků. Kromě zahajovacího velkofilmu Temný rytíř se diváci mohou těšit na tituly jako stvořené do prostředí autokina – Dannyho parťáky Stevena Soderbergha a osobitou francouzskou love story Tenkrát podruhé režiséra Nicolase Bedose. Naprostou novinkou v českém prostředí bude předpremiéra něžné komedie Malá lež nebo hororový titul Lov o boji o přežití. Nebude chybět ani V SÍTI – nejnavštěvovanější dokument v české historii režisérů Víta Klusáka a Báry Chalupové. Mezi dalšími českými tituly se představí oblíbená komedie Vlastníci, která získala tři České lvy či cestovatelská road movie Afrikou na pionýru. „Toto místo má skvělou atmosféru a je na tento formát jako dělané. Prostor zároveň odkazuje na tradici největšího autokina v ČR z roku 1999, které bylo přímo uvnitř stadionu,“ říká hlavní organizátor Jakub Dostál.

 

Autokino Strahov bude promítat denně až do konce září. Z hygienických důvodů je zakázáno v areálu vystupovat z vozidel. Opouštět vozidla je povoleno pouze v případech nezbytně nutných. Mezi vozy budou dvoumetrové rozestupy. Organizátoři jsou připraveni flexibilně reagovat na to, jak se bude současná situace vyvíjet. Kapacitu pro 120 automobilů je dle zájmu možné rozšířit. Do budoucna je prostor možné využívat též jako letní kino se sezením na lehátkách.

 

Vstupné na zahájení letní sezóny, stejně jako pro všechny ostatní projekce a kulturní akce pořádané během letní sezóny v areálu je 350 Kč za jeden automobil. Filmové projekce startují každý den v 21 hodin, nájezd automobilů do areálu je možný od 19:00.

 

Projekt je pořádán ve spolupráci a s podporou Hlavního města Prahy, pod záštitou radního pro oblast správy majetku Mgr. Jana Chabra a za podpory Městské části Praha 5 a Městské části Praha 6.

náhled souboru


Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Úřad MČ Praha 6., Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
Telefon na ústřednu: 220 189 linka 111, Bezplatná infolinka: 800 800 001, úř.hod. Po,St 8-18
web: www.senior6.cz
email:

--- konec tisknuté stránky ---

Naše weby: www.praha6.cz // www.sestka.cz // www.doprava6.cz // www.bezbarierova6.cz // www.jakdoskolky.cz // www.jakdoskoly.cz