Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Tisknete stránku: https://www.senior6.cz/novinky/index.php?uniqname=prodlouzeni-parkovacich-opravneni-neodkladejte-2017-07-10 (klik pro návrat)
Datum vytištění: 17.07.2024


navigace: Úvodní stránka » Novinky

Prodloužení parkovacích oprávnění neodkládejte

„Prodloužit parkovací oprávnění lze už tři měsíce před ukončením jejich platnosti. Proto doporučuji lidem, aby tento krok neodkládali na poslední dny a prodloužení si vyřídili co nejdříve, čímž se vyhnou dlouhému čekání,“ říká starosta Ondřej Kolář (TOP 09).

  • Datum publikace: 10.07.2017

Od srpna loňského roku fungují na území městské části Praha 6 zóny placeného stání. V jejich rámci si téměř 20 tisíc občanů s trvalým pobytem na území Prahy 6 obstaralo parkovací oprávnění s platností na jeden rok. Nyní si je bude muset většina prodloužit, pravděpodobně pouze na přepážce.

Hlavní město před rokem, kdy se zóny zaváděly, slíbilo, že bude možné prodlužovat registrace elektronicky na dálku, prostřednictvím webu www.parkujvklidu.cz.

„Za celý rok ale magistrát nedokázal provázat registr vozidel spravovaný ministerstvem dopravy se systémem, na kterém „běží“ zóny, a díky jeho liknavosti si teď nemohou obyvatelé nejen Prahy 6 vyžádat prodloužení pohodlně online,“ říká starosta s tím, že prodloužení prostřednictvím moderních elektronických komunikačních kanálů mělo být možné pro všechny kategorie žadatelů a mělo být co nejjednodušší.

První informace však naznačují něco jiného: prodloužení prostřednictvím internetu bude možné pouze pro ty vlastníky vozidla, kteří mají trvalé bydliště v Praze 6, jsou zapsáni jako vlastníci v technickém průkazu vozidla a jejich ostatní údaje zůstávají shodné s údaji při poslední registraci. Tuto možnost, ale nebudou mít ti rezidenti, abonenti nebo vlastníci nemovitosti, kteří nejsou v technickém průkazu vozidla zapsáni jako jeho vlastníci, tedy lidé splácející úvěr na vozidlo, leasing nebo ti, kdo mají auto svěřené zaměstnavatelem. Podobné podmínky platí i pro podnikatele.

Prodloužení parkovacích oprávnění se provádí na stejném pracovišti jako loni, tedy v ulici Uralská (na rohu s ulicí Zikmunda Wintra).

„Radnice na základě zpráv hlavního města Prahy nepředpokládala, že by bylo nutné vyřizovat prodloužení osobně v takovém rozsahu, a tak na část tohoto pracoviště přestěhovala oddělení přestupků, jehož agenda se od 1. července rozrůstá právě o přestupky související s provozem zón. Přesto úřad dělá maximum pro to, aby lidé své registrace vyřídili rychle a bez zbytečných komplikací,“ vysvětluje tajemník Jan Holický.

Otevírací doba je pondělí a středa od 8 do 18 hodin, úterý a čtvrtek od 8 do 16 hodin a v pátek od 8 do 14 hodin. Radnice počítá i se situací, že kapacita pracoviště v ulici Zikmunda Wintra nebude stačit. „Od poloviny srpna rozšíříme úřední hodiny a na srpen a září zřídíme druhé pracoviště v budově Polikliniky Pod Marjánkou,“ konstatuje tajemník. I pokud se elektronický systém podaří do srpna magistrátu zprovoznit, nebude možné prodloužení prostřednictvím internetu udělat jednoduše.

„Žadatel o prodloužení má vyplnit jakési čestné prohlášení, kterým stvrzuje, že všechny údaje, které při registraci poskytl, jsou platné, to si následně stáhne, vytiskne, podepíše a naskenuje nebo vyfotografuje. Podepsané čestné prohlášení držitel nahraje do systému jako přílohu žádosti o prodloužení a bude čekat na její schválení,“ popisuje složitý systém Ondřej Kolář.

Veškeré informace o způsobu prodloužení parkovacích oprávnění i o tom, jak postupovat při on-line registraci a informace o dostupnosti této služby se dozvíte na infolince  220 189 979.

 

PARKOVACÍ ZÓNY SE ROZŠIŘUJÍ

Od 24. srpna se zóny placeného stánírozšiřují i do dalších lokalit Prahy 6 – konkrétnědo okrajových částí Petřin, Bořislavkya Vokovic.Obyvatelé, kterých se zóny nově dotknou,si mohou požádat o rezidentní parkovacíoprávnění. K jeho získání je třeba:

  • občanský průkaz s místem trvalého pobytu v dané městské části se zavedenými ZPS, pro kterou je parkovací oprávnění určeno
  • technický průkaz vozidla
  • pokud vůz není registrován na žadatele, je potřeba doložit doklad o užívání vozidla (právní vztah k vozu). Dokladem o používání vozidla je např. leasingová smlouva, smlouva s autopůjčovnou apod.

Podrobné informace i podmínky pro podnikatele najdete na stránkách www.parkujvklidu.cz.

náhled souboru


Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Úřad MČ Praha 6., Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
Telefon na ústřednu: 220 189 linka 111, Bezplatná infolinka: 800 800 001, úř.hod. Po,St 8-18
web: www.senior6.cz
email:

--- konec tisknuté stránky ---

Naše weby: www.praha6.cz // www.sestka.cz // www.doprava6.cz // www.bezbarierova6.cz // www.jakdoskolky.cz // www.jakdoskoly.cz