Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Tisknete stránku: https://www.senior6.cz/novinky/index.php?uniqname=praha-6-zahajila-ve-spolupraci-s-ustredni-vojenskou-nemocnici-ockovani-proti-koronavi-2021-01-13 (klik pro návrat)
Datum vytištění: 20.05.2024


navigace: Úvodní stránka » Novinky

Praha 6 zahájila ve spolupráci s Ústřední vojenskou nemocnicí očkování proti koronaviru

Městská část Praha 6 zajistila společně s Ústřední vojenskou nemocnicí projekt pilotní vakcinace proti koronaviru v centrech sociální péče na Praze 6. Dobrovolně se tak nechala očkovat většina klientů domova pro seniory, domovů s pečovatelskou službou a léčebny dlouhodobě nemocných v městské části a také terénních pracovníků Pečovatelské služby Praha 6.

„Očkování je jediná cesta ven ze stavu, ve kterém se nacházíme, a který nikoho netěší. Praha 6 od začátku přistupuje k řešení pandemie zodpovědně a s pokorou, stejně tak budeme přistupovat i k očkování. Současná krize trvá bohužel až příliš dlouho, ničí příliš mnoho a nutí stále více lidí chovat se nestandardně. Nařízení všechny štvou a jsou nesrozumitelná, přináší víc chaosu a zloby. Z tohoto stavu se ale nedostaneme jejich odmítáním a porušováním a už vůbec ne vyzýváním k občanské neposlušnosti,“ říká starosta Prahy 6 Ondřej Kolář a připojuje: „Pro všechny z nás je důležité, abychom vydrželi, nepodléhali konspiračním teoriím a neblbli. Znám několik lidí, kteří jsou už naočkováni. Nikomu z nich nenarostla další končetina, ani nikdo nevysílá žádné mikrovlnné záření. Očkování, stejně jako roušky, pomáhá, neubližuje.“

 

Praha 6 dlouhodobě spolupracuje s Ústřední vojenskou nemocnicí, společným projektem se nyní stalo očkování proti koronaviru v centrech sociální péče. „Jsem velice rád, že se podařilo odstartovat pilotní očkovací projekt, díky němuž můžeme pomocí vakcíny ochránit tu nejzranitelnější a nejohroženější skupinu, tedy seniory a dlouhodobě nemocné. Věřím, že jim tak vedle protilátek vůči nebezpečnému viru dodáme i tolik potřebný optimismus a naději, že se v dohledné době budou moci vidět se svými blízkými,“ říká Marián Hošek, radní Prahy 6 pro oblast sociální politiky a zdravotnictví.

 

První vlna očkování vakcínou Pfizer, která vyžaduje podání dvou dávek s rozestupem několika dní, proběhla v šestkových domovech s pečovatelskou službou Šlejnická a Liboc a dále v léčebně dlouhodobě nemocných v Chittussiho ulici a v Domově pro seniory Elišky Purkyňové, jehož zřizovatelem je hlavní město. Očkování provedl speciální mobilní tým Ústřední vojenské nemocnice u klientů, kteří dosud neprodělali nákazu koronavirem nebo nemají kontraindikace. Této možnosti využili téměř všichni. Tým Ústřední vojenské nemocnice zároveň očkoval terénní pracovníky přímé péče Pečovatelské služby Praha 6, také mezi nimi byl o očkování velký zájem.

 

Registrace do centrální očkovací databáze

Ministerstvo zdravotnictví ČR připravuje možnost registrace seniorů ve věku nad osmdesát let do centrální databáze k očkování proti koronaviru. Dle věku a zdravotního stavu bude registrovaným přidělen možný termín očkování. V případě, že senioři registraci sami nezvládnou, je městská část Praha 6 připravena nabídnout jim pomoc. Odbor sociálních věcí připravuje leták s podrobnějšími informacemi. Šestkoví senioři se také budou moci informovat u zaměstnanců odboru po telefonu.

náhled souboru


Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Úřad MČ Praha 6., Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
Telefon na ústřednu: 220 189 linka 111, Bezplatná infolinka: 800 800 001, úř.hod. Po,St 8-18
web: www.senior6.cz
email:

--- konec tisknuté stránky ---

Naše weby: www.praha6.cz // www.sestka.cz // www.doprava6.cz // www.bezbarierova6.cz // www.jakdoskolky.cz // www.jakdoskoly.cz