Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Tisknete stránku: https://www.senior6.cz/novinky/index.php?uniqname=praha-6-ozdobi-sest-vanocnich-stromu-dominantou-bude-osmimetrovy-jelen-2020-11-26 (klik pro návrat)
Datum vytištění: 20.05.2024


navigace: Úvodní stránka » Novinky

Praha 6 ozdobí šest vánočních stromů. Dominantou bude osmimetrový jelen

Vánoce v Praze 6 začínají o první adventní neděli rozsvícením vánoční výzdoby. Letos jí bude na Vítězném náměstí vévodit vedle čtrnáctimetrového smrku také svítící osmimetrový jelen. Veřejnost se také může těšit na bruslení u obory Hvězda.

V neděli 29. listopadu se Praha 6 rozzáří dekorativním vánočním osvětlením hlavních ulic. Dojde také k rozsvícení hned šesti vánočních stromů: na Malém Břevnově, na Břevnově u Kulturního centra Kaštan, ve Vokovicích v ulici V středu, na sídlišti Dědina a u Písecké brány. Největší z nich bude tradičně stát na Vítězném náměstí, městská část jej letos obdržela darem od jednoho ze svých občanů z Hanspaulky. Hlavní dominantou však letos bude osmimetrový svítící jelen přímo uprostřed Vítězného náměstí.

 

„Letos jsme kvůli Covidu museli postupně zrušit téměř celý kulturní, sportovní i volnočasový program pořádaný městskou částí,“ říká Jan Lacina, místostarosta Prahy 6 pro kulturu, sport a volný čas. Zrušen je tím pádem také prakticky celý vánoční program, na který jsme bývali dosti pyšní. Tak jsme se alespoň rozhodli posílit vánoční výzdobu v ulicích. Jelen uprostřed Kulaťáku bude mít v Praze 6 premiéru a doufám, že to lidé ocení a že se jim bude líbit,“ dodává místostarosta.

 

Všem, kteří mají Vánoce spojené s pohybem na ledě, bude od prvního prosincového týdne k dispozici veřejné kluziště. Letos se přesune z Vítězného náměstí v Dejvicích, kde aktuálně stojí odběrné pracoviště na koronavirové testy, na Vypich před oboru Hvězda do areálu dopravního hřiště Domu dětí a mládeže Praha 6. Kluziště bude otevřené denně od 9 do 21 hodin a nabídne půjčovnu bruslí, broušení nožů a také doprovodný program se školou bruslení pro malé i velké začátečníky. Vstup na kluziště je zdarma.

 

V parku Petra Šabacha v Dejvicích vznikne Srdce pro Václava Havla, tedy obrazec ve tvaru srdce tvořený ze svíček, které zde s tichou vzpomínkou na prvního polistopadového prezidenta budou moci pokládat sami občané. Srdce zde bude umístěno 18. prosince, tedy na výročí skonu Václava Havla. Pro zamilované páry bude v témže parku připravena i osvětlená vánoční koule, do ní budou moci zamilovaní vstoupit a políbit se pod jmelím.

 

Pokud se uvolní vládní opatření, je Praha 6 připravena uspořádat v parku Petra Šabacha rovněž speciální vánoční trhy: „Když to půjde, malé trhy v Šabachově parku přichystáme. Uvažujeme o tom, že bychom letos udrželi v programu alespoň Rybovku, čili Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby, kterou tradičně dáváme 25. prosince na Boží hod. Podmiňujeme to ale samozřejmě zmírněním vládních pandemických opatření a musela by se navíc odehrát pod širým nebem,“ vysvětluje místostarosta Lacina.

 

Praha 6 nezapomíná ani na občany, kteří budou trávit vánoční svátky v zařízeních sociálních služeb. Ve spolupráci se šestkovými mateřskými školkami městská část zajistila malé vánoční stromky, které ozdobily děti ze školek vlastnoručně vyrobenými ozdobami. Děti si také pro klienty zařízení sociálních služeb připravily perníčková přání a nakreslily pro ně obrázky s vánoční tematikou. Dárky ze školek nyní Praha 6 rozváží do jednotlivých zařízení.   

www.zonerama.com

náhled souboru


Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Úřad MČ Praha 6., Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
Telefon na ústřednu: 220 189 linka 111, Bezplatná infolinka: 800 800 001, úř.hod. Po,St 8-18
web: www.senior6.cz
email:

--- konec tisknuté stránky ---

Naše weby: www.praha6.cz // www.sestka.cz // www.doprava6.cz // www.bezbarierova6.cz // www.jakdoskolky.cz // www.jakdoskoly.cz