Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Tisknete stránku: https://www.senior6.cz/novinky/index.php?uniqname=podzimni-uklid-na-sestce-intenzivni-cisteni-chodniku-a-zelene-potrva-dva-mesice-2021-10-14 (klik pro návrat)
Datum vytištění: 06.12.2021


navigace: Úvodní stránka » Novinky

PODZIMNÍ ÚKLID NA ŠESTCE: INTENZIVNÍ ČIŠTĚNÍ CHODNÍKŮ A ZELENĚ POTRVÁ DVA MĚSÍCE

Praha 6 pořádá nad rámec pravidelných pololetních úklidů mimořádné podzimní čištění chodníků, rabátek kolem stromů a sběr psích exkrementů. Akce začala na začátku října, potrvá do konce listopadu a zaměřuje se především na odstranění plevele a nečistot z chodníků před zimou. Vysoutěžená úklidová firma (CDV služby s.r.o.) zároveň pokosí travnaté pásy komunikační zeleně.

Nám v Praze 6 vždy záleželo na tom, abychom měli pěkně uklizeno. Bohužel v posledních letech ale hlavní město přestalo dostatečně uklízet a sekat trávu na plochách, za které odpovídá,“ říká místostarosta Prahy 6 Jiří Lála.  „Narazit tak na dvoumetrový bodlák nebo trávník plný igelitek nebylo bohužel nic neobvyklého. Protože ale nejsme fandové přebujelé floŕy a černých skládek, rozhodli jsme se tomu utržit přítrž a to, na co pražský magistrát kašle, bereme do vlastních rukou. Obyvatelé Šestky si zaslouží čistotu a pořádek,“ doplňuje starosta Prahy 6 Ondřej Kolář.

Moderní úklidová technika zamíří na předem vytipované pozemky ve správě hlavního města, hlavně pak v Dejvicích, Bubenči a na Břevnově. Úklidová firma nově pracuje s technikou na elektrický pohon, která je tak bezemisní a také méně hlučná. „Máme elektrický vysavač i elektrický vůz na převoz techniky, také elektrické fukary i křovinořezy. Snažíme se, aby naše práce byla ekologická i tichá,“ říká Jan Linhart, vedoucí dopravy CDV služeb s. r. o.

Celkem objednala radnice u profesionálů vyčištění 190 tisíc metrů čtverečních veřejných ploch. Na rozsáhlou dvouměsíční akci schválila Rada městské části Praha 6 bezmála pět milionů korun.  

náhled souboru


Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Úřad MČ Praha 6., Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
Telefon na ústřednu: 220 189 linka 111, Bezplatná infolinka: 800 800 001, úř.hod. Po,St 8-18
web: www.senior6.cz
email:

--- konec tisknuté stránky ---

Naše weby: www.praha6.cz // www.sestka.cz // www.doprava6.cz // www.bezbarierova6.cz // www.jakdoskolky.cz // www.jakdoskoly.cz