Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Tisknete stránku: https://www.senior6.cz/novinky/index.php?uniqname=pilotni-testovani-skolaku-na-covid-19-2021-02-23 (klik pro návrat)
Datum vytištění: 25.02.2021


navigace: Úvodní stránka » Novinky

Pilotní testování školáků na covid-19

Ve středu 24. 2. proběhne ve vybraných školách v Praze 6 pilotní testování žáků na pozitivitu Covid-19.

  • Datum publikace: 23.02.2021

Se souhlasem rodičů se do něj dobrovolně zapojí školáci 1. a 2. tříd. ze ZŠ E. Destinnové, ZŠ A. Čermáka a ZŠ nám. Svobody 2. Jedná se o unikátní spolupráci mezi Ústavem molekulární a translační medicíny Univerzity Palackého v Olomouci, Prahou 6 a místními lékaři a zdravotníky, z nichž mnozí jsou zároveň i rodiči dětí ze zúčastněných škol.

„Společným cílem rodičů i škol je co nejčasnější, ale současně bezpečný návrat do škol. Pilotní projekt je jedním z prvních kroků, které nám pomohou objasnit, zda děti testovat a jakými metodami. Naší snahou je co nejlépe nastavit optimální a funkční systém,“ uvedla radní pro školství Marie Kubíková.

Srovnávat se budou dva druhy testů. Gagrtest – kloktací PCR test ze slin, který si děti provedou doma kloktáním pitné vody. Druhý je antigenní test výtěrem z přední části nosu, který provedou dobrovolní zdravotníci přímo ve škole. Jde o nenáročné bezbolestné vyšetření pomocí kazetových testů, které se v současné době používají v Rakousku.

„Jsme si vědomi rizika, které může návrat dětí do škol představovat. Pravidelné preventivní testování bude zřejmě nevyhnutelné. Pilotní projekt přinese mimo jiné zpětnou vazbu v podobě názorů a zkušeností dětí, školy i rodičů,“ sdělila MUDr. Ludmila Bezdíčková, jedna ze zapojených praktických lékařů z Prahy 6.

Děkujeme předem všem rodičům, kteří umožní svým dětem účast na testování.

náhled souboru


Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Úřad MČ Praha 6., Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
Telefon na ústřednu: 220 189 linka 111, Bezplatná infolinka: 800 800 001, úř.hod. Po,St 8-18
web: www.senior6.cz
email:

--- konec tisknuté stránky ---

Naše weby: www.praha6.cz // www.sestka.cz // www.doprava6.cz // www.bezbarierova6.cz // www.jakdoskolky.cz // www.jakdoskoly.cz