Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Tisknete stránku: https://www.senior6.cz/novinky/index.php?uniqname=nejlepsi-ucitele-na-sestce-dostali-oceneni-2021-10-05 (klik pro návrat)
Datum vytištění: 06.12.2021


navigace: Úvodní stránka » Novinky

Nejlepší učitelé na šestce dostali ocenění

Především jako poděkování učitelům za náročnou práci a zásadní podíl na vzdělávání žáků v šestkových základních školách ocenila Praha 6 devět nejlepších pedagogů za uplynulý školní rok.

  • Datum publikace: 05.10.2021

Do hodnocení se mimo jiné promítlo, jak se v loňském roce vypořádali s náročnou distanční výukou.  „Je to ocenění a poděkování za jejich těžkou roli během pandemie. Řada učitelů musela přehodnotit své postupy, prolomit bariéru techniky, která byla leckdy přítěží, a stejně těžké bylo motivovat žáky, aby měli chuť se učit na dálku,“ uvedla během slavnostního ceremoniálu v prostorách 10. patra budovy Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky radní pro školství Marie Kubíková.

 Titulem Vynikající učitel 2021 Praha 6 ocenila pedagogy, kteří často pracují nad rámec svých běžných povinností, podílejí se na tvorbě vzdělávacích programů, zapojují žáky do kreativních programů, organizují kurzy a soutěže, úspěšně začleňují do kolektivu žáky se zvláštními vzdělávacími potřebami, využívají moderní výukové metody a podílejí se na dobrém hodnocení školy. „Ocenění je signálem pro naše učitele, že si jejich poslání nesmírně vážíme, a zároveň chceme motivovat i ty ostatní,“ dodala Marie Kubíková. Vynikající učitelé od Prahy 6 obdrželi pamětní list, pamětní minci a finanční odměnu.

 V letošním roce byla udělena zvláštní cena radní pro školství, kterou převzal kolektiv MŠ Libocká za mimořádný přínos v oblasti stravování. Kuchařky v této školce společně s jejím vedením dlouhodobě zařazují do jídelníčku zdravé potraviny, vaří z primárních surovin, spolupracují s nutriční terapeutkou a jsou inspirací pro další kuchyně v šestkových školkách, pro které připravily vlastní recepty.

 Praha 6 své nejlepší učitelky a učitele oceňuje pravidelně od roku 2005, a to na návrh ředitelů a ředitelek základních a mateřských škol. Laureáty vybírá porota jmenovaná z řad radních Prahy 6 a členů Výboru pro výchovu a vzdělávání ve třech kategoriích. Celkem již bylo oceněno 132 učitelek a 17 učitelů.

Laureáti ocenění Vynikající učitel 2021

Ocenění za zvlášť vynikající výsledky vzdělávací a výchovné činnosti v každodenní pedagogické praxi:

  • Mgr. Andrea Havlíková, ZŠ a MŠ nám. Svobody 2
  • Mgr. Šárka Rokosová, ZŠ Norbertov
  • Mgr. Karolína Valerová, ZŠ J. A. Komenského
  • Mgr. Jana Machová, ZŠ Na Dlouhém lánu
  • Mgr. Jitka Tesařová, ZŠ Červený vrch

 Ocenění za ojediněle výjimečné výkony nad rámec běžných činností:

  • Nikola Pospíšilová, MŠ Sbíhavá
  • Mgr. Dana Gazdová, ZŠ Bílá
  • Mgr. Michal Burian ZŠ Dědina

 Ocenění za dlouhodobé zásluhy o vzdělávání:

  • Mgr. Libuše Neumannová, ZŠ V. Čáslavské

Fotografie ze slavnostního ceremoniálu najdete ZDE

 

náhled souboru


Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Úřad MČ Praha 6., Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
Telefon na ústřednu: 220 189 linka 111, Bezplatná infolinka: 800 800 001, úř.hod. Po,St 8-18
web: www.senior6.cz
email:

--- konec tisknuté stránky ---

Naše weby: www.praha6.cz // www.sestka.cz // www.doprava6.cz // www.bezbarierova6.cz // www.jakdoskolky.cz // www.jakdoskoly.cz