Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Tisknete stránku: https://www.senior6.cz/novinky/index.php?uniqname=nejen-broucci-zdenka-podhurskeho-2020-12-09 (klik pro návrat)
Datum vytištění: 24.01.2021


navigace: Úvodní stránka » Novinky

Nejen broučci Zdeňka Podhůrského v Galerii Skleňák

Přijměte pozvání do světa večerníčků. Prosincová expozice v Galerii Skleňák je zasvěcena světu pohádek.

  • Datum publikace: 09.12.2020
  • Katastrální území: Bubeneč

Z výloh Skleněného paláce si mohou kolemjdoucí připomenout postavičky legendárních večerníčků, jako jsou Broučci, Birlibán, Neználkovy příhody a mnoho dalších. Jde o unikátní výstavní expozici, která je průřezem tvorbou architekta Zdeňka Podhůrského (1920–1981), jednoho z našich největších a nejtalentovanějších výtvarníků.  

Loutky byly velkou láskou Zdeňka Podhůrského. Zanechal po sobě stovku různých vyrobených prototypů hraček a loutek – divadelních loutek a dekorací, které se staly součástí mnoha oblíbených pohádek, filmů a her. Spolu s Josefem Skupou a Jiřím Trnkou patřili mezi nejvýznamnější loutkaře 40. až 80. let minulého století. „Fenomén české loutky má velký kulturní a historický význam a považuji za důležité připomínat si skutečnost, že jsme byli považováni v minulém století za jednu z loutkařských velmocí. Troufám si říci, že v současném světě vlády médií a elektroniky je obzvláště důležité navázat na tradiční pohádkové příběhy a snažit se udržet jejich odkaz. Přála bych si, abych touto výstavou přispěla alespoň málem k prohloubení zájmu našich dětí o hodnoty českého kulturního dědictví,“ uvedla radní Eva Smutná, která má na starosti gesci výstavnictví.  

 

Ať vás v krásném předvánočním čase tato pohádková výstava zahřeje u srdce. Za výlohami Skleněného paláce si ji můžete prohlédnout až do 10. ledna.

 

náhled souboru


Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Úřad MČ Praha 6., Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
Telefon na ústřednu: 220 189 linka 111, Bezplatná infolinka: 800 800 001, úř.hod. Po,St 8-18
web: www.senior6.cz
email:

--- konec tisknuté stránky ---

Naše weby: www.praha6.cz // www.sestka.cz // www.doprava6.cz // www.bezbarierova6.cz // www.jakdoskolky.cz // www.jakdoskoly.cz