Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Tisknete stránku: https://www.senior6.cz/novinky/index.php?uniqname=informacni-linka-prahy-6-k-ockovani-proti-koronaviru-2021-01-14 (klik pro návrat)
Datum vytištění: 21.06.2024


navigace: Úvodní stránka » Novinky

Informační linka Prahy 6 k očkování proti koronaviru

Praha 6 spouští speciální informační linku pro seniory nad 80 let, kteří se chtějí registrovat k očkování proti koronaviru.

Zvláštní informační linka Prahy 6 je k dispozici na telefonním čísle:  +420 778 711 281. Tato infolinka je v provozu každý všední den od 8 do 16 hodin.

Městská část Praha 6 neorganizuje očkování, ani nedisponuje vakcínou proti koronaviru. Pracovníci Úřadu městské části Praha 6 však rádi poskytnou osamělým seniorům aktuální dostupné informace tak, aby se starší lidé v systému očkování orientovali a mohli se registrovat bez zbytečného stresu.

Senioři se na očkování budou moci objednat prostřednictvím centrálního registračního systému, který od pátku 15. ledna zprovozní Ministerstvo zdravotnictví České republiky. Systém bude v první fázi (během ledna) přístupný pouze pro zdravotníky a občany starší osmdesáti let. Ti si budou moci rezervovat termín očkování nejdříve v den svých osmdesátých narozenin.

Registrace probíhá jen on-line, a to na adrese: https://crs.uzis.cz/.

K registraci do očkovací databáze je zapotřebí vyplnit telefonní číslo. Po potvrzení přes SMS se zobrazí příslušný on-line formulář, který zahrnuje rodné číslo, číslo karty pojištěnce zdravotní pojišťovny a zdravotní anamnézu pro případnou prioritizaci v systému. 

Následně si dotyčný vybere preferované očkovací místo, bude-li zde volná kapacita, a vhodný termín očkování. K ověření registrace opět dochází přes SMS s šestimístným kódem. Následně dotyčný obdrží na své telefonní číslo platný termín očkování – nejprve na první a následně i na druhou očkovací dávku. Zadané telefonní číslo je součástí identifikace zájemce o vakcinaci, platí tedy pouze pro jednu osobu a nebude se na něj moci přihlásit nikdo jiný.

Očkování je dobrovolné a je plně hrazeno z veřejného zdravotního pojištění.

K dotazům k vakcinaci a pro pomoc s registrací lze využít také informační linku Ministerstva zdravotnictví ČR na telefonním čísle 1221. K dispozici je také informační linka Ústřední vojenské nemocnice  +420 735 708 455.   

náhled souboru


Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Úřad MČ Praha 6., Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
Telefon na ústřednu: 220 189 linka 111, Bezplatná infolinka: 800 800 001, úř.hod. Po,St 8-18
web: www.senior6.cz
email:

--- konec tisknuté stránky ---

Naše weby: www.praha6.cz // www.sestka.cz // www.doprava6.cz // www.bezbarierova6.cz // www.jakdoskolky.cz // www.jakdoskoly.cz