Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Tisknete stránku: https://www.senior6.cz/novinky/index.php?uniqname=akcni-den-s-izs-na-vypichu-2021-09-29 (klik pro návrat)
Datum vytištění: 25.01.2022


navigace: Úvodní stránka » Novinky

Akční den s IZS na Vypichu

S prací policie, armády, hasičů nebo celní správy se mohly děti seznámit v předpolí obory Hvězda. Praha 6 jim uspořádala další ročník Dne s IZS. Jeho součástí byla také branná soutěž Armády ČR.

Již druhým rokem se sešly složky Integrovaného záchranného systému na pražském Vypichu. Právě tady připravila Praha 6 speciální den určený pro všechny děti, které se tu mohly seznámit s prací záchranářů, policistů, armády, ale také například celníků či vězeňské služby.

„Cílem akce je ukázat dětem ze školek a ze škol, co to vlastně je ten integrovaný záchranný systém. Co všechno do něho patří a kdo všechno se stará o naše bezpečí. Na akci zveme hlavně školky, ale i základní školy, aby děti měly možnost se známit se také s jednotlivými členy záchranného systému,“ řekl Ondřej Kolář, starosta MČ Praha 6.

V nabitém programu mohli návštěvníci vidět například ukázku práce psovodů městské policie nebo jízdní jednotku pražské policie. Děti nebavily ale pouze akční ukázky, ale také program na jednotlivých stáncích. Asi největší zájem mezi diváky vyvolala ukázka práce Vězeňské služby ČR. A kdo si chtěl vyzkoušet svoji fyzičku, mohl se zapojit do prvního ročníku branné soutěže, kterou připravila Armáda ČR. Soutěž spojila vědomostní otázky s disciplínami v oblasti střelby, poskytnutí první pomoci a s obratností. Na akci nechyběl ani vojenský vrtulník, který si mohli zájemci zblízka prohlédnout nebo zásahový speciál hasičů pražského letiště.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout ZDE

 

náhled souboru


Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Úřad MČ Praha 6., Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
Telefon na ústřednu: 220 189 linka 111, Bezplatná infolinka: 800 800 001, úř.hod. Po,St 8-18
web: www.senior6.cz
email:

--- konec tisknuté stránky ---

Naše weby: www.praha6.cz // www.sestka.cz // www.doprava6.cz // www.bezbarierova6.cz // www.jakdoskolky.cz // www.jakdoskoly.cz