Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Tisknete stránku: https://www.senior6.cz/novinky/index.php?uniqname=podpora-prahy-6-pro-socialne-slabe-poukazky-na-nakup-a-tablety-pro-deti-2020-10-14 (klik pro návrat)
Datum vytištění: 20.04.2021


navigace: Úvodní stránka » Novinky

Podpora Prahy 6 pro sociálně slabé: poukázky na nákup a tablety pro děti

V návaznosti na první vlnu koronavirové pandemie Praha 6 průběžně podporuje své občany v nepříznivé životní situaci. Celkem tuto pomoc  letos získalo již 220 nízkopříjmových osob a 113 dětí ze sociálně slabých rodin. Dvacet dětí také dostalo od městské části tablety celkem za 100 tisíc korun.  

  • Datum publikace: 14.10.2020

Nízkopříjmové osoby, mezi něž patří senioři a lidé se zdravotním znevýhodněním, dostávají od Prahy 6 poukázky v hodnotě tisíc korun. Dětem ze sociálně slabých rodin městská část věnuje poukázky v hodnotě dva tisíce korun.

„Není nám lhostejný složitý osud některých našich spoluobčanů, proto jsme se rozhodli poskytnout jim konkrétní podporu. Senioři a handicapovaní mohou využít poukázky pro nákup potřebných věcí. Myslíme také na vzdělávání a rozvoj mladých lidí. Věříme, že jim tablet pomůže v rámci přípravy do školy,“ říká Marián Hošek, radní Prahy 6 pro sociální politiku a zdravotnictví. O této

Cílové příjemce, kteří se v nepříznivé životní situaci nacházejí, včetně dětí, vytipovává odbor sociálních věcí Prahy 6, jehož pracovníci jsou s dotyčnými osobami či s jejich rodinami v pravidelném kontaktu. Za jednotlivé poukázky si dotyční mohou pořídit například hygienické potřeby či potraviny, v případě dětí i školní pomůcky.  

O finanční podpoře, která nyní dostává konkrétní formu, rozhodlo zastupitelstvo Prahy 6 již v květnu.

náhled souboru


Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Úřad MČ Praha 6., Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
Telefon na ústřednu: 220 189 linka 111, Bezplatná infolinka: 800 800 001, úř.hod. Po,St 8-18
web: www.senior6.cz
email:

--- konec tisknuté stránky ---

Naše weby: www.praha6.cz // www.sestka.cz // www.doprava6.cz // www.bezbarierova6.cz // www.jakdoskolky.cz // www.jakdoskoly.cz