Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Tisknete stránku: https://www.senior6.cz/akce/index.php?uniqname=zapomenuty-novy-svet-2024-05-08 (klik pro návrat)
Datum vytištění: 20.05.2024


navigace: Úvodní stránka » Plánované akce

Zapomenutý Nový Svět

Na této procházce po areálu Strahovského kláštera a Nového Světa se její účastníci dozví o dvou sálech strahovské knihovny a také to, proč jeden z nich je jediným na světě, který se stavěl dle výšky knihovních polic, navštíví kostel Nanebevzetí Panny Marie a po krátkém obdivování Prahy z vyhlídky areálu vyrazí na Nový Svět, kde si nejen užijí atmosféru tohoto pohádkového místa, ale uslyší i historky o jednotlivých domech a jejich obyvatelích...

 

V rámci procházky je možné navštívit i interiér knihovny Strahovského kláštera. V případě zájmu je třeba být na místě o 30 minut dříve po předchozí domluvě s pořadatelem. (Cena vstupenky do knihovny není v ceně vycházky.)

 

Praktické informace:

  • Místo setkání: Před vchodem do kostela Nanebevzetí Panny Marie na Strahově.
  • Délka: ± 2 hodiny
  • Průvodce: Kristian Mejstřík
  • Maximální počet účastníků: 20 osob
  • Vstupenku možno rezervovat zde.
  • Všichni, kdo si zakoupí vstupenku, budou předem kontaktování pořadatelem s dotazem, zdali se chtějí zúčastnit i prohlídky knihovny. Prohlídka interiéru se bude konat v případě zájmu 5 a více účastníků. (Vstupné je dle aktuálního ceníku strahovské knihovny.)

Rezervace nutná! (V případě, že se vycházka koná a není vyprodaná, je možné zakoupit vstupenku online na webu akce až do jejího začátku.) (Běžné vstupné 250,- a snížené 170,-)

Prague Local Friends

náhled souboru


Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Úřad MČ Praha 6., Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
Telefon na ústřednu: 220 189 linka 111, Bezplatná infolinka: 800 800 001, úř.hod. Po,St 8-18
web: www.senior6.cz
email:

--- konec tisknuté stránky ---

Naše weby: www.praha6.cz // www.sestka.cz // www.doprava6.cz // www.bezbarierova6.cz // www.jakdoskolky.cz // www.jakdoskoly.cz