Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Tisknete stránku: https://www.senior6.cz/akce/index.php?uniqname=vernisaz-vystavy-yuliya-bokhan--lubos-plny-2023-11-16 (klik pro návrat)
Datum vytištění: 21.06.2024


navigace: Úvodní stránka » Plánované akce

Vernisáž výstavy Yuliya Bokhan & Luboš Plný

Galerie NTK uvádí společnou výstavu Yuliye Bokhan & Luboše Plného. V tomto netradičním spojení se představí dva svébytní tvůrci stojící stranou hlavního proudu – jsou v jistém smyslu (každý svým způsobem) outsidery. 

 

Luboš Plný (nar. 1961) patří mezi nejvýznamnější evropské představitele Art Brut, jeho práce jsou zastoupeny v tak prestižních institucích, jako je například sbírka pařížského Centre Pompidou, účastnil se také Benátského Bienále a dalších významných výstav. Expozice v Galerii NTK představuje tvorbu Luboše Plného z přelomu osmdesátých a devadesátých let, tematizující autorovu pracovní zkušenost na železnici, nebo zdravotní problémy, kterými v té době procházel. Tyto efemérní práce odkrývající kořeny tvorby Luboše Plného dosud nebyly veřejně prezentovány. Juvenilie Luboše Plného jsou na výstavě konfrontovány s aktuální tvorbou mladé běloruské umělkyně (momentálně studentky brněnské Fakulty výtvarných umění). Yuliya Bokhan (nar. 1998) je solitérním a velmi vyhraněným uměleckým zjevem brněnské výtvarné scény. Její monumentální objekty doslova zhmotňující pocity tísně a ohrožení se kriticky vyslovují k politické situaci, ale fungují i na čistě existenciální rovině.

Kurátor: Milan Mikuláštík

náhled souboru


Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Úřad MČ Praha 6., Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
Telefon na ústřednu: 220 189 linka 111, Bezplatná infolinka: 800 800 001, úř.hod. Po,St 8-18
web: www.senior6.cz
email:

--- konec tisknuté stránky ---

Naše weby: www.praha6.cz // www.sestka.cz // www.doprava6.cz // www.bezbarierova6.cz // www.jakdoskolky.cz // www.jakdoskoly.cz