Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Tisknete stránku: https://www.senior6.cz/akce/index.php?uniqname=sobotni-divadelni-dilny-2022-09-24 (klik pro návrat)
Datum vytištění: 05.12.2022


navigace: Úvodní stránka » Plánované akce

Sobotní divadelní dílny

Nová příležitost.
Divadelní dílna bude o sobotách, pokaždé na jiné téma, dohromady budou setkání ucelená, takže výhodné je přijít na všechna. 
Témata:
24.9. Tělo, 1.10. Hlas, 15.10. Divadelní situace, 26.11. Partner, 10.12.2022 Text.

Vstup zdarma díky Ministerstvu kultury, program je pro dospělé a připravila ho poněkolikáté osvědčená trojice, která tvoří také projekt Atelier Fokus Art - Jitka, Štěpán a Hedvika. Letos jsme pro inovaci domluvili spolupráci se zkušenou lektorkou Vendulou ježkovou (Kasalickou). MČ Praha 6 v minulosti projekt také podpořila.
Setkání celodenní 10-18 hod a ucelená.

Není to terapie, takže může přijít třeba manželský pár, několik kamarádek.... Je to nové, je to zábava, vznikne něco svobodně a zároveň v rámci možností divadla a nás účastníků - jak herecky, tak vývtvarně. Navíc věříme, že vlastní kreativita léčí.

 

Divadelní workshopy.

Náplň jednotlivých setkání:
herecká cvičení, nácvik vstupování do rolí, práce s hlasem v prostoru, práce se světlem a případně i s doprovodnou hudbou, společné doladění scénáře, výroba rekvizit, kulis, příp. loutek či masek, herecká cvičení, zkoušky divadelního představení. Přizpůsobíme si to na míru na místě. Každý nemusí dělat všechno... Vznikne to, co zrovna budeme chtít.
 
Dejte nám prosím vědět, že se chystáte přijít, ať můžeme podle toho zacíleněji připravit program setkání. Díky.
Kontakt: Hedvika Hrychová, mail nebo tel  777 800 387. Těšíme se na Vás.

Co jsme dosud dělali, je v odkaze: https://www.facebook.com/hashtag/divadelnidilnafokus a v návazných odkazech na webu Fokusu Praha.

Jsme rádi, že letos nově spolupracujeme s lektorkou Vendulou, bude to profesionální a inovační:

MgA. Vendula Ježková (Kasalická), PhD. 
působila v Městském divadle Brno, Divadle Pod Palmovkou, Divadle Husa na provázku. Vede herecké a seberozvojové kurzy v platformě JustMonkeys, kterou založila www.justmonkeys.cz Podílí se na rozvojových projektech Ministerstva pro místní rozvoj apod.

Osvědčená trojice, která vede Divadelní dílnu několikátý rok a připravuje také projekt Atelier Fokus Art:

Mgr. Štěpán Smolík, PhD. (dramaterapeut a psychoterapeut v rogersovském PCA přístupu /režisér, herec, autor a dramaturg divadla Ujeto s lidmi s mentálním handicapem; hra na klavír, akordeon).

Mgr. Hedvika Hrychová (psychoterapeut v gestalt modalitě /kresba vtipů, tvorba letáků, hra na cello v hudební kapele; možnost v projektu využít i hru na jiné hudební nástroje). Je zaměstnankyní Psychoterapie Fokus Praha. 

Oba jmenovaní se opakovaně účastní letního festivalu Menteatrál, který je zaměřen na divadelní práci se specifickými skupinami – alternativní divadlo. Také se účastnili mezinárodního projektu Big Deal (práce se znevýhodněnými skupinami pomocí umění, Erasmus Plus, bgdl.eu a pokračují v návazném mezinárodním projektu.

Bc. Jitka Řenčová (arteterapeutka, psychoterapeutka v rogersovském PCA přístupu /výtvarnice, restaurátorka, zručná bývalá vedoucí šicí dílny schopná realizovat různá materiálová a konstrukční řešení loutek a kulis).

Není to terapie. My věříme, že i vlastní kreativita léčí. Pro dospělé. Díky Ministerstvu kultury ČR je vstup bezplatný.

Psychoterapie Fokus Praha, Meziškolská 2, Praha 6 - Břevnov

náhled souboru


Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Úřad MČ Praha 6., Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
Telefon na ústřednu: 220 189 linka 111, Bezplatná infolinka: 800 800 001, úř.hod. Po,St 8-18
web: www.senior6.cz
email:

--- konec tisknuté stránky ---

Naše weby: www.praha6.cz // www.sestka.cz // www.doprava6.cz // www.bezbarierova6.cz // www.jakdoskolky.cz // www.jakdoskoly.cz