Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Tisknete stránku: https://www.senior6.cz/akce/index.php?uniqname=pamet-naroda-na-strahove-komentovana-prochazka-2022-08-06 (klik pro návrat)
Datum vytištění: 12.08.2022


navigace: Úvodní stránka » Plánované akce

Paměť národa na Strahově: komentovaná procházka

Paměť národa pořádá na jižní tribuně Strahovského stadionu letní večery s příběhy 20. století. Od července do října se můžete seznámit s histrorií Strahova i okolí na komentovaných procházkách, navštívit letní kino, debatovat s pamětníky nebo si prohlédnout některou z výstav. Vše na místě s unikátními výhledy na Prahu a pohnutou historií. Vstup je zdarma.

 

Komentovaná procházka: Stadion Strahov a jeho historie

Říká se o něm, že je největším stadionem světa, jeho tribuny jsou kulturní památkou, ale v posledních letech sem málokdo najde cestu. Zveme na procházku, která návštěvníky seznámí s pamětí Strahova. Řeč bude o stadionu i jeho okolí, představíme místo radosti z pohybu a setkávání, ale také méně známé temné příběhy spojené s koncem druhé světové války. 

  • 6. 8. od 17 hodin
  • Vstup na tribunu je z ulice Vaníčkova, zastávka autobusu Stadion Strahov.
  • Sraz na Pohořelci na zastávce tramvají.
  • Délka procházky je 90 minut.

Po procházce bude na jižní tribuně od 18.30 uvedena projekce filmových dokumentů z produkce Paměti národa Veksláci a Podnikatelé. Po promítání bude následovat debata s pamětníkem Františkem Kajgrem.

Více informací najdete na webových stránkách akce.

Další akce se koná už ve středu 10. srpna. 

 

Paměť národa

náhled souboru


Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Úřad MČ Praha 6., Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
Telefon na ústřednu: 220 189 linka 111, Bezplatná infolinka: 800 800 001, úř.hod. Po,St 8-18
web: www.senior6.cz
email:

--- konec tisknuté stránky ---

Naše weby: www.praha6.cz // www.sestka.cz // www.doprava6.cz // www.bezbarierova6.cz // www.jakdoskolky.cz // www.jakdoskoly.cz