Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Tisknete stránku: https://www.senior6.cz/akce/index.php?uniqname=hanspaulka-i-komentovana-vychazka-2022-02-05 (klik pro návrat)
Datum vytištění: 25.01.2022


navigace: Úvodní stránka » Plánované akce

Hanspaulka I (Komentovaná vycházka)

Místo, kde se do roku 1648 nacházelo až 120, převážně viničních, usedlostí a které po jedné z nich, jíž místní neřeknou jinak než zámeček, dostalo své jméno – Hanspaulka.

 

Po založení první republiky zažil tento venkov, do té doby vcelku odtržený od civilizace, velký stavební boom. Je všeobecně známo, že se tu nachází několik funkcionalistických vil, ale málokdo ví, že se tu nachází i ta první, která byla na území Prahy postavena. Hanspaulka je místem, které má stále své jedinečné kouzlo a poklidnou, až venkovskou, atmosféru.

Na procházce se její účastníci dozví, kde se původně konala Matějská pouť (a proč už se tam nekoná), kde je o Vánocích k vidění (nejen) perníkový Betlém. Poznají místo, kde žije zdejší endemický sysel hanspaulský – Spermophilus Hanspaulensis a zjistí, jak jeho výskyt brání rozvoji zdejší zástavby. Uvidí také, kde bydlela Lída Baarová, Alois Eliáš nebo Jiří Rathouský a dozvědí se, co byla tzv. chlebíčková aféra a spoustu dalších zajímavostí.

Praktické informace:

  • Sraz: U Matěje před Albertem
  • Konec: U zastávky Hanspaulka
  • Délka: cca 2 hodiny
  • Určeno pro menší skupinky o maximálně 15 zájemcích
  • Průvodce Kristian Mejstřík
  • Na procházku volně navazuje Hanspaulka II

REZERVACE NUTNÁ! (V případě, že se vycházka koná a není vyprodaná, je možné zakoupit vstupenku online až do jejího začátku.)

Prague Local Friends

náhled souboru


Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Úřad MČ Praha 6., Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
Telefon na ústřednu: 220 189 linka 111, Bezplatná infolinka: 800 800 001, úř.hod. Po,St 8-18
web: www.senior6.cz
email:

--- konec tisknuté stránky ---

Naše weby: www.praha6.cz // www.sestka.cz // www.doprava6.cz // www.bezbarierova6.cz // www.jakdoskolky.cz // www.jakdoskoly.cz