Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Tisknete stránku: https://www.senior6.cz/akce/index.php?uniqname=fresh-senior-festival-2021-2021-09-13 (klik pro návrat)
Datum vytištění: 06.12.2021


navigace: Úvodní stránka » Plánované akce

Fresh Senior Festival 2021

Motivovat seniory k aktivnímu trávení volného času a především zabránit jejich izolaci, kterou více než rok trpěli kvůli pandemii, si klade za cíl FRESH SENIOR FESTIVAL. Letošní devátý ročník nabídne svým návštěvníkům i osobní setkání s řadou odborníků v rámci přednášek a individuálních konzultací. Tradiční akce se uskuteční v bubenečské VILLE PELLÉ 13. září od 13.00 hodin až do večera s mottem Podzimní refresh aneb holduj tanci pohybu”. Její součástí je také bohatý kulturní program, v rámci něhož se představí mimo jiné Big Band divadla Semafor, Orchestr Ježkovy stopy, soubor břišních tanečnic pod Životem 90, ZIG ZAG Zdeňka Pileckého, soubor skotských tanců NESSIE a další zajímaví hosté. Vstupné je zdarma.

 

Letošní FRESH SENIOR FESTIVAL chce reagovat na nepříznivou epidemickou situaci v uplynulých měsících. Hlavní idea programu proto spočívá v boji proti pocitu osamění a ztrátě sociálních kontaktů, které mají vyvážit rozmanité sportovní a společenské aktivity. „Devátý ročník FRESH SENIOR FESTIVALU přichází i letos s aktualizovanou nabídkou volnočasových aktivit pro seniory žijící v Praze, kteří často čelí pocitu osamění. Prostřednictvím různorodých programů a uměleckých vystoupení představujeme renomované i méně známé organizace, které se zabývají seniorskou problematikou. Návštěvník se tak může lépe zorientovat v nabídce volnočasových aktivit a vybrat si pro sebe to pravé na míru. Aktivně trávený život i, pěstování dovedností a zdravý životní styl jsou nejlepší prevencí v boji proti společenské izolaci,“ představuje letošní ročník předsedkyně spolku Porte a ředitelka Galerie Villa Pellé Vladana Rýdlová. 

Jednodenní akce se tentokrát odehraje nejen v Galerii Villa Pellé a na přilehlé zahradě, návštěvníci zavítají i do veškerých prostor včetně zázemí a galerijních sálů. Část programu nabídne v sálech Villy Pellé přednášky, setkání a besedy s odborníky na aktuální témata. Zájemci budou mít možnost konzultovat své problémy a získat i potřebné kontakty. Ve spolupráci s odborníky a organizacemi, jako jsou například ÚVN, Celesta, Chytrá péče, Mezi námi, Iuridicum Remedium nebo Centrum duševního zdraví, bude možné využít služeb specialistů z oblasti sociálního, právního, zdravotního a psychologického poradenství.

Festivalové odpoledne bude patřit i kulturnímu programu. V rámci něj se představí instrumentální kvartet orchestru divadla Semafor, taneční soubor Života 90, divadelní spolek Proměna, ZIG ZAG – taneční ukázky ve stylu lindy hop a stepařské číslo. Diváci budou moci zhlédnout i tematicky laděnou módní přehlídku v rytmu swingu. Senioři mohou přivést i svá vnoučata, s nimiž budou moci vyrábět na rukodělných workshopech a tvůrčích dílnách. Večer zakončí úspěšné swingující těleso složené z mladých hudebníků Orchestru Ježkovy stopy. Podrobné informace jsou k dispozici na stránkách www.freshseniorfestival.cz.

 FRESH SENIOR FESTIVAL chce upozornit na fakt, že optimistický a pozitivní přístup k životu není limitován věkem ani zdravotními problémy. Nabízí informace o nejrůznějších alternativních aktivitách a projektech, rizicích a prevenci krizových situací a také o možnostech pomoci a následné péči. Kvůli pandemii koronaviru se celý uplynulý rok snížily přirozené a zážitkové aktivity starších spoluobčanů na minimum, což se velmi negativně odrazilo na jejich fyzické a psychické kondici. 

 “Domníváme se, že v tomto roce nabývá uskutečnění této akce mnohem většího významu než obvykle. Ať už se jedná o avizovaný „Refresh“ sociálních, pohybových a kulturních aktivit cílové skupiny obyvatel nebo motivaci a inspiraci a překonání obrovského handicapu, jímž se stala nedobrovolná a vynucená izolace seniorské populace po dlouhé měsíce,dodala dramaturgyně festivalu Karolína Pohlreichová. 

 

Program:

Hlavní stage

13:30 ŽIVOT 90 – vystoupení souboru břišních tanečnic

14:30 ZIG ZAG – Zdeněk Pilecký, ukázky tance lindy hop a stepařská exhibice

15:00 Módní přehlídka v rytmu swingu – ve spolupráci s portál i60 a pod vedením Elen Zajíčkové

15:30 Kvarteto Big Bandu divadla Semafor

16:15 SENSEN – exhibiční tanec Seniorské stardance

17:15 Divadlo Proměna (Remedium Praha) – divadelní workshop

18:00 Orchestr Ježkovy stopy

 

Workshopy a ukázky pohybových aktivit

13:00 Čchi-Kung , Taj-Ji, Kondiční a rehabilitační cvičení

14:00 Skotské Tance NESSIE

16:30 Divadlo Proměna (Remedium Praha) – divadelní workshop

17:30 literární workshop s René Nekudou – Čtení je ušlechtilý koníček pro každý věk. A co psaní? Je správný čas to zkusit!

 

Akce se uskuteční díky finančního přispění Hlavního města Prahy, Státního fondu kultury a Městské části Prahy 6.

náhled souboru


Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Úřad MČ Praha 6., Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
Telefon na ústřednu: 220 189 linka 111, Bezplatná infolinka: 800 800 001, úř.hod. Po,St 8-18
web: www.senior6.cz
email:

--- konec tisknuté stránky ---

Naše weby: www.praha6.cz // www.sestka.cz // www.doprava6.cz // www.bezbarierova6.cz // www.jakdoskolky.cz // www.jakdoskoly.cz