Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Tisknete stránku: https://www.senior6.cz/akce/index.php?uniqname=brevnovska-hudebni-setkani-philharmonia-octet-2019-10-16 (klik pro návrat)
Datum vytištění: 20.04.2021


navigace: Úvodní stránka » Plánované akce

Břevnovská hudební setkání - Philharmonia Octet

Nekonečná krása souzvuku - tak zní název dalšího koncertu 5. sezóny BHS konaného 16. října. Díla L. van Beethovena, A. Pärta a M. P. Musorgského přednese soubor Philharmonia Octet složený z členů České filhamonie, FOK a dalších špičkových českých orchestrů.

 

Druhý koncert 5. sezóny Břevnovská hudební setkání nabídne tradiční klasický žánr - dechový oktet, který miloval např. L. van Beethoven. Ušlechtilý souzvuk osmi dechových nástrojů (po dvou hobojích, klarinetech, lesních rozích a fagotech) v podání intrepretů působících v nejlepších českých orchestrech rozezní krásný prostor kostela církve Československé husitské ve Wuchterlově ulici nedaleko "Kulaťáku", kde našel cyklus nové působiště. Zazní díla L. van Beethovena, Aarvo Pärta, soudobého estonského skladatele, a populární Obrázky z výstavy (Kartinky) M. P. Musorgského (pro dechový oktet je upravil Tomáš Ille, skladatel spolupracující např. s dirigentem M. Honeckem a jeho Pittsburským symfonickým orchestrem). Vstupenky je možno zakoupit v Informační kanceláři P6 na Bělohorské ul. 110, ve fortně Břevnovského kláštera, nově také v prodejně Sluníčko ve Wuchterlově ul. č. 14 a samozřejmě rovněž před koncertem v místě konání. Pro seniory a mládež za 150 Kč, běžná cena 250 Kč.

Regina Šmídová, jednatelka agentury AuraMusica, s.r.o.

náhled souboru


Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Úřad MČ Praha 6., Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
Telefon na ústřednu: 220 189 linka 111, Bezplatná infolinka: 800 800 001, úř.hod. Po,St 8-18
web: www.senior6.cz
email:

--- konec tisknuté stránky ---

Naše weby: www.praha6.cz // www.sestka.cz // www.doprava6.cz // www.bezbarierova6.cz // www.jakdoskolky.cz // www.jakdoskoly.cz