Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Tisknete stránku: https://www.senior6.cz/akce/index.php?uniqname=bylinky-a-jahodove-cervenani-2022-06-14 (klik pro návrat)
Datum vytištění: 12.08.2022


navigace: Úvodní stránka » Plánované akce

Bylinky a jahodové červenání

Terénní výprava, na které se naladíte na hojnost bylinek. Naučíte se jak je poznat, sbírat a usušit a uchovávat na zimu. Trasa vede kolem zázračné studánky.

 

 

 

 

Už zrají jahody a je čas na svatojánské ořechy. Tohle je poslední příležitost, jak si užít planě rostoucí jedlé květy ve volné přírodě. Laskominy na poslední jedlé květy pomalu zastiňují třešně a jahody. Období od 15. června je ideální čas na trochu bylinkářství.

 Na výpravě dostanete k jedlým rostlinám botanický výklad, dozvíte se něco z ekologie, tedy kde je jinde v přírodě hledat. Poznáte nové recepty, plané rostliny budete moci podle vlastní chuti ochutnat a nasbírat pro vlastní kulinární využití.

Jana Vlková se s humorem představuje jako expertka jedlého kvítí a býlí.  Vystudovala ekologii na Přírodovědecké fakultě UK a fakultu sociálních věd tamtéž. Vydala knihy Květinová kuchařka, Kytky k jídlu, Pampelišky k jídlu, Notes Květinové kuchařky.  V létě pořádá terénní výpravy, kurzy a semináře, v zimě přednášky.

náhled souboru


Senior 6 - mikroweb portálu Praha6.cz
Úřad MČ Praha 6., Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
Telefon na ústřednu: 220 189 linka 111, Bezplatná infolinka: 800 800 001, úř.hod. Po,St 8-18
web: www.senior6.cz
email:

--- konec tisknuté stránky ---

Naše weby: www.praha6.cz // www.sestka.cz // www.doprava6.cz // www.bezbarierova6.cz // www.jakdoskolky.cz // www.jakdoskoly.cz